Zafon na e-bookach.

Mam Kindla. Trochę już niemodnego ale bogatego w treść, czyli kilkadziesiąt książek do czytania w podróży. Teraz mam jeszcze Zafona, którego zamierzam przeczytać w wakacje, być może w samolocie, być może w pociągu kolei transsyberyjskiej.

A co piszą wydawcy o Zafonie?  „Cień wiatru” hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafóna to powieść, która zasłużyła na miano światowego bestsellera. W 40 krajach zostało sprzedanych ponad 14 milionów egzemplarzy. Opowieść o Cmentarzu Zapomnianych Książek poruszyła także polskich czytelników, stając się jedną z najczęściej kupowanych i polecanych książek początku XXI wieku.

„Cień wiatru” opowiada o dziesięcioletnim Danielu Sempere, który został zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony – Cmentarza Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść „Cień wiatru” niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

Kolejne książki Zafóna zachowują klimat pierwszej części cyklu. Za każdym razem czytelnik przenosi się do magicznej Barcelony, by poznać sekrety jej mieszkańców. „Gra anioła”, „Więzień nieba” i „Marina” to opowieści, które można czytać w oderwaniu od pozostałych lub jako części serii. Niezwykłe intrygi, romanse, labirynt tajemnic, magia książek i plejada barwnych postaci – wszystkie te elementy gwarantują sięgającym po powieści Zafóna fascynującą lekturę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Zafon na e-bookach.

  1. Hej, nie mogę za dużo powiedzieć o snach, bo ich bardzo mało mam 🙁 Nie wiem w czym rzecz :/ Książka jako prezent świetną propozycją byłoby

  2. ~5000lib pisze:

    Dzień dobry Nie mogę się skusić. Off topic jaki model Kindla masz? Polecasz? Możesz skrobnąć zdanie na prv?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.