Dla dzieci.

Dziś świąteczne książki dla dzieci. Otrzymałem od wydawcy dwa egzemplarze i wrzucam tutaj, bo jeśli macie dzieci w wieku 10 lat, to polecam wspólne czytanie na głos. A jeszcze lepiej, jeśli rozpoczniecie czytać z dziećmi, a one skończą same, niecierpliwiąc się, ponieważ wciągnęła je historia.

Gregor i Niedokończona Przepowiednia, to historia jedenastolatka, który wraz z maleńką siostrą spada przez kratkę wentylacyjną do mrocznego i tajemniczego Podziemia. Żyją tam ludzie o prawie przeźroczystej skórze i fioletowych oczach oraz olbrzymie pająki, nietoperze, karaluchy i szczury. Zbliża się wojna, a uratować podziemie może tylko wojownik z Niedokończonej Przepowiedni.

Seria „Kroniki Podziemia” przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”, zyskując fantastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i czytelników. Została przetłumaczona na 21 języków.

Gwiazdy przeznaczenia. Czy bezpański kot może uratować królestwo Bezkresji?

Historia młodych adeptów magii i ich chowańców to wielka przygoda pełna fantastycznych stworów, magicznych zaklęć, trujących roślin i niebezpieczeństw, w obliczu których ktoś bardzo mały może dokonać wielkich czynów, a ktoś wielki może okazać się zupełnie mały. Książka napisana jest z filmowym rozmachem, zaskakuje dynamiką i ilością zwrotów akcji, która pędzi już od pierwszych wersów i nie daje czytelnikowi szansy na przerwę aż do końca, a zabawne dialogi bohaterów z pewnością rozbawią nie tylko najmłodszych.

To oczywiście zachęty wydawców – należy samemu sprawdzić te entuzjastyczne opisy. Niestety moje dziecko skończy niedługo 18 lat, więc nie mogę mu tych książek podsunąć, ale czytelnicy zawsze mogą napisać coś w komentarzach, na temat uroków opisywanych książek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.